Малките градове могат да са много скучни, ще си кажете вие. Определено не са за хора, които предпочитат живот, изпълнен със забавления, искат да излизат на различни места всяка вечер с приятели и да се радват на активен нощен живот. Младите хора, между 18 и 27 години, определено се нуждаят по-социална среда, запознанства, купони и много други поводи за срещи.
Малките градчета обаче са очарователни места за млади двойки, които имат нужда от повече уединение. Те са уютни и подходящи за семейства с малки деца и за възрастни хора. Общото между тях е, че имат нужда от сигурност и спокойствие, което по-малкото населено място им осигурява. Предимствата трябва да се търсят именно в тази насока.
Като начало малкият град е по-малко шумен, натоварен и стресът е в далеч по-ниски нива. Няма ги големите предприятия, нито непрестанно преминаващите автомобили, още по-малко пък задръстванията. В следствие на това въздухът е далеч по-чист, а средата – много по-здравословна.
В малкия град голяма част от хората се познават. Мили и общителни са един към друг. Обществото е по-сплотено и се грижи за познанствата си. Именно поради тази причина гражданите се борят за доброто си име. Анонимността на отделния човек, характерна за столицата, тук я няма. Затова учителите преподават съвестно, децата се стараят да се държат възможно най-възпитано, работодателите се стремят към по-голяма коректност. Хората са дружелюбни и гостоприемни.
Не мога да не спомена още някои от значимите неща, в които малкия град има преимущество пред по-големия – престъпността е значително по-ниска, управлението на общината се осъществява по-леко, има по-малко площ за ремонтиране. Резултатът е, че много от по-малките населени места имат далеч по-привлекателен изглед, модернизирани са и притежават онзи европейски облик, към който се стремим. И накрая – цените са значително по-ниски.
Българи, не оставяйте малките градове на произвола на историята. Завръщайте се по родните си места, защото само вие сте в състояние да им осигурите поминък и да подновите поколението.